Arşiv

Organik Meyveler

 Karpuz ülkemizde yetiştiriciliği yaygın olan ve bolca tüketimi yapılan meyvelerden birisidir. Ülkemizde olduğu gibi çeşitli karpuz türlerinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yetiştiriciliği yapılan başlıca karpuz çeşitleri ise şunlardır; Akçakale, Akhisar, Yenidünya.

Karpuzlarımız ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ uygulanarak ve yılın 12 ayı çiftçilerle koordineli olarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler ile her yeni üretim sezonu için sözleşme yapılmakta ve arazi ziyaretleri ile üretim sık sık kontrol edilmektedir. 

Karpuzun alımı yapılmadan önce tarladan alınan numuneler analiz için laboratuvara gönderilir. Üretim için uygun olduğu tespit edilen ürünlerin yıllık plan dahilinde Toprak Mahsulleri Ofisinin belirlediği fiyattan alımı yapılır. Alımda dikkat edilen kriterler; cins, boyut, leke, norm, yara vb. şeklinde sıralanabilir.

Elma ülkemizde yetiştiriciliği en fazla yapılan meyvelerden birisidir. Ülkemizde olduğu gibi  çeşitli elma türlerinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yetiştiriciliği yapılan başlıca elma türleri ise şunlardır; reddelicious, golden delicious, grannysmith, fuji, misket, arap kızı.

Elmalarımız ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ uygulanarak ve yılın 12 ayı çiftçilerle koordineli olarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler ile her yeni üretim sezonu için sözleşme yapılmakta ve arazi ziyaretleri ile üretim sık sık kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra çiftçiler için bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlenmektedir.

Elmanın alımı yapılmadan önce tarladan alınan numuneler analiz için laboratuvara gönderilir. Üretim için uygun olduğu tespit edilen ürünlerin yıllık plan dahilinde Toprak Mahsulleri Ofisinin belirlediği fiyattan alımı yapılır. Alımda dikkat edilen kriterler; cins, boyut, leke, norm, yara vb. şeklinde sıralanabilir.

Mandalina bitkisi Akdeniz ikliminin görüldüğü hemen hemen her yerinde yetişebilmektedir. Balıkesir ilinin bazı ilçeleri de mandalina yetiştiriciliği için uygundur. Bu ilçeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Havran, Edremit, Burhaniye. Balıkesir ili yıllık toplam mandalina üretimi 2020 verilerine göre 7.789 ton iken Havran ili 5.965 ton ile birinci sırada yer almaktadır.

Mandalinalarımız ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ uygulanarak ve yılın 12 ayı çiftçilerle koordineli olarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler ile her yeni üretim sezonu için sözleşme yapılmakta ve arazi ziyaretleri ile üretim sık sık kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra çiftçiler için bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlenmektedir.

Mandalina alımı yapılmadan önce tarladan alınan numuneler analiz için laboratuvara gönderilir. Üretim için uygun olduğu tespit edilen ürünlerin yıllık plan dahilinde Toprak Mahsulleri Ofisinin belirlediği fiyattan alımı yapılır. Alımda dikkat edilen kriterler; cins, boyut, leke, norm, yara, kabuk kalınlığı vb. şeklinde sıralanabilir.

Armut ülkemizde yetiştiriciliği yapılan meyve türlerinden birisidir. Ülkemizde olduğu gibi çeşitli armut türlerinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yetiştiriciliği yapılan başlıca armut türleri ise şunlardır; deveci, santamaria, williams, akça.

Armutlarımız ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ uygulanarak ve yılın 12 ayı çiftçilerle koordineli olarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler ile her yeni üretim sezonu için sözleşme yapılmakta ve arazi ziyaretleri ile üretim sık sık kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra çiftçiler için bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlenmektedir.

Armudun alımı yapılmadan önce tarladan alınan numuneler analiz için laboratuvara gönderilir. Üretim için uygun olduğu tespit edilen ürünlerin yıllık plan dahilinde Toprak Mahsulleri Ofisinin belirlediği fiyattan alımı yapılır. Alımda dikkat edilen kriterler; cins, boyut, leke, norm, yara vb. şeklinde sıralanabilir.

Kavun ülkemizde yetiştiriciliği yaygın olan ve bolca tüketimi yapılan meyvelerden birisidir. Ülkemizde bazı kavun çeşitlerinin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yetiştiriciliği yapılan başlıca kavun türleri ise şunlardır; Altınbaş, Hasanbey, Casaba, Yuva.

Kavunlarımız ‘’İyi Tarım Uygulamaları’’ uygulanarak ve yılın 12 ayı çiftçilerle koordineli olarak yetiştirilmektedir. Çiftçiler ile her yeni üretim sezonu için sözleşme yapılmakta ve arazi ziyaretleri ile üretim sık sık kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra çiftçiler için bilgilendirme amaçlı toplantılar düzenlenmektedir.

Kavunun alımı yapılmadan önce tarladan alınan numuneler analiz için laboratuvara gönderilir. Üretim için uygun olduğu tespit edilen ürünlerin yıllık plan dahilinde Toprak Mahsulleri Ofisinin belirlediği fiyattan alımı yapılır. Alımda dikkat edilen kriterler; cins, boyut, leke, norm, yara vb. şeklinde sıralanabilir.

ÜCRETSİZ GÖNDERİM

ÇEVRİMİÇİ SATIN AL - MAĞAZADAN SATIN AL

ONLINE ÜRÜN GÖRME HİZMETİ